Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

Kalendarium

2009 r.


11.12.2009 r. - konferencja naukowa pod hasłem „Z praktyki pracy socjalnej"

Katedra Pracy Socjalnej oraz Koło Naukowe Pracy Socjalnej Wszechnicy Świętokrzyskiej zorganizowały konferencję naukową pod hasłem „Z praktyki pracy socjalnej", która odbyła się 11 grudnia 2009 r.

Udział w seminarium wzięli przede wszystkim studenci kierunku praca socjalna oraz zaproszeni prelegenci, głównie praktycy i realizatorzy działań z zakresu pracy socjalnej. Przedstawili oni praktyczne rozwiązania socjalne, kierowane do różnych odbiorców.

Obradom przewodniczyła Kierownik Katedry Pracy Socjalnej Wszechnicy Świętokrzyskiej - prof. dr hab. Danuta Piekut-Brodzka. Otwarcia konferencji dokonała Dziekan Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego Wszechnicy Świętokrzyskiej - dr Marzena Pękowska

zobacz


9.12.2009 r. - Filip Szołowski, student II roku fizjoterapii (studia stacjonarne), stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Filip Szołowski otrzymał stypendium za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2009/2010. Na swojej stronie internetowej Filip pisze o sobie: „Triathlon trenuję od 1997 roku. Do uprawiania tej dyscypliny namówił mnie tata, który od tamtej pory, aż do dziś jest moim trenerem. Brązowy medal w drużynie w Akademickich Mistrzostwach Świata w Triathlonie na dystansie olimpijskim to zdecydowanie mój największy sukces. Ponadto reprezentowałem Polskę w Mistrzostwach Świata i Europy Elity w Triathlonie. Od 2000 roku jestem reprezentantem Polski, a od 2003 roku przynależę do kadry narodowej. Od początku mojej kariery, aż do dnia dzisiejszego zdobyłem 43 medali Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie w każdej kategorii wiekowej w tym 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie. Moim sportowym marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.”
Filip Szołowski jest już kolejnym studentem Wszechnicy nagrodzonym stypendium Ministra. W poprzednich latach wyróżnienie to otrzymali:
- za osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2008/2009 – Marta Kosner oraz Anna Kozieł;
- za wybitne osiągnięcia sportowe:
    - na rok akademicki 2007/2008 – Kryspin Pyrgies oraz Przemysław Szymanowski;
    - na rok akademicki 2006/2007 – Maria Pytel, Dominik Szymanowski i Przemysław Szymanowski.;
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz


21.11.2009 r. - Wykład „Rola fizjoterapeuty w poprawie jakości życia chorych po operacjach w zakresie głowy i szyi”

W sobotę, 21 listopada 2009 roku w auli Wszechnicy Świętokrzyskiej zgromadzili się nauczyciele akademiccy i studenci fizjoterapii, aby uczestniczyć w wykładzie prof. dr hab. n. med. Jana Zapały, kierownika Katedry Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, i jednocześnie Konsultanta Krajowego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej.
W wykładzie na temat „Roli fizjoterapeuty w poprawie jakości życia chorych po operacjach w zakresie głowy i szyi” profesor zaprezentował fizykalne metody współczesnej medycyny, stanowiące uzupełnienie farmakoterapii i chirurgii, będące podstawą rehabilitacji i profilaktyki. Opisał liczne zabiegi fizykoterapii (takie jak laseroterapia, magnetoterapia, promieniowanie IR) oraz ćwiczenia rehabilitacyjne stosowane w terapii konkretnych schorzeń (np. w rehabilitacji połykania). Słuchacze mogli zaobserwować efekty tych działań w opisach przypadków, popartych materiałem zdjęciowym.


07.11.2009 r. - Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce – IATEFL Poland

W sobotę, 7 listopada br., Wszechnica Świętokrzyska gościła członków Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce – IATEFL Poland (International Association of Teachers of English as a Foreign Language). Zebranie na Wszechnicy Świętokrzyskiej zapoczątkowało nową kadencję Zarządu Stowarzyszenia, pracami którego pokieruje mgr Sylwester Łodej, wykładowca w Katedrze Filologii Angielskiej WŚ, obecnie pełniący obowiązki prezesa IATEFL Poland.
więcej

22.10.2009 r. - zwycięstwo reprezentacji Wszechnicy w biegu przełajowym wokół Politechniki Świętokrzyskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych, studenci naszej uczelni wzięli udział w biegu przełajowym z okazji sportowej inauguracji roku akademickiego 2009/2010 – „Politechnika 2009”. Bieg odbył się na 22 października br. na trasie o długości 2000 m, wytyczonej wokół miasteczka akademickiego PŚ.
Nasi reprezentanci pozostawili konkurentów daleko w tyle i wygrali praktycznie wszystko, co było do zdobycia. I tak:
w kategorii kobiet:
- I miejsce – Liliana Wódkowska (I rok fizjoterapii stacjonarnej),
- II miejsce – Iwona Różycka (II rok wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną – stacjonarne)
- IV miejsce – Agata Trojanowska (III rok wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną – stacjonarne)
w kategorii mężczyzn:
- I miejsce – Dawid Kubiec (tegoroczny absolwent, startujący w barwach WŚ, zwyciężył w tym biegu po raz czwarty z rzędu),
- II miejsce – Łukasz Woźniak (I rok wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną – stacjonarne)
- IV miejsce – Szymon Serszyński (II rok wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną – niestacjonarne).
Gratulujemy!

zobacz


3.10.2009 r. - uroczysta inauguracja roku akademickiego 2009/2010

3 października w auli uczelni JM Rektor dokonał otwarcia szesnastego roku akademickiego w historii uczelni. Na inaugurację przybyli między innymi świętokrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, a także instytucji i firm zaprzyjaźnionych i współpracujących z naszą uczelnią. W uroczystości udział wzięli również pracownicy naukowo-dydaktyczni i administracyjni uczelni, a także duże grono studentów – głównie I roku.
W wystąpieniu inaugurującym rok akademicki Rektor prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk mówił o ważnych rocznicach i jubileuszach, które obchodzimy w 2009 roku, zarówno tych współczesnych, jak też bardziej odległych w czasie.
Rok 2009 jest również szczególny dla naszej uczelni. Zamyka bowiem pierwsze piętnastolecie działalności Wszechnicy Świętokrzyskiej.
Podczas inauguracji najwybitniejsi studenci otrzymali Stypendia Naukowe Rektora „Primus Inter Pares” za bardzo dobre wyniki w nauce oraz działalność naukowo-społeczną lub osiągnięcia sportowe na rzecz uczelni.
Wykład inauguracyjny na temat „Człowiek wobec zagrożeń zdrowia” wygłosiła prof. dr hab. Bożena Zawadzka, Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki.
Oprawę artystyczną uroczystości zapewnił Chór Akademicki Politechniki Świętokrzyskiej pod dyrekcją Małgorzaty Banasińskiej-Barszcz.
zobacz


15-30.09.2009 r. - Jubileuszowy X Festiwal Nauki w Kielcach, w organizację którego aktywnie włączyli się również pracownicy naukowo-dydaktyczni naszej uczelni.

W ramach festiwalu odbyło się wiele spotkań, wystaw, prezentacji, w której wzięło udział bardzo wielu mieszkańców naszego miasta.
Dzięki przychylności JM Rektora prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka część imprez odbyło się na terenie Wszechnicy, a pracownicy uczelni czynnie włączyli się w ich organizację.
więcej


27.06.2009 r. - Wykład „Chirurgia szczękowo-twarzowa – etapy ewolucji”

27 czerwca nauczyciele akademiccy i studenci fizjoterapii uczestniczyli w wykładzie nt.: „Chirurgia szczękowo-twarzowa – etapy ewolucji”, prowadzonym przez prof. dr hab. n. med. Jana Zapałę, Kierownika Katedry Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, jednocześnie Konsultanta Krajowego w dziedzinie chirurgii stomatologicznej.
zobacz


28.05.2009 r. - “Promoting foreign language learning and experiencing other cultures via European student exchange programmes”

28 maja w Katedrze Filologii Angielskiej Wszechnicy Świętokrzyskiej odbył się międzynarodowy panel dyskusyjny “Promoting foreign language learning and experiencing other cultures via European student exchange programmes”.

Dyskutowane były zagadnienia dydaktyki uczenia i nauczania języków obcych oraz aspekty kulturowe związane z wymianą studentów w ramach Europejskich programów współpracy między uczelniami wyższymi. W panelu uczestniczyli:

Elena Gomez-Parra- profesor lingwistyki, Uniwersytet w Kordobie, Hiszpania

Ángela Larrea Espinar- profesor lingwistyki, Uniwersytet w Kordobie, Hiszpania

dr Marzena Pękowska- pedagog, Wszechnica Świętokrzyska, Kielce

prof. dr hab. Ryszard Wolny- literaturoznawca, Wszechnica Świetokrzyska, Kielce

dr Ewa Oberda- językoznawca, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego, Kielce

mgr Monika Łodej- nauczyciel dydaktyki języka angielskiego, Wszechnica Świętokrzyska, Kielce
zobacz


27.05.2009 r. - certyfikat „Wiarygodna Szkoła” na rok akademicki 2009/2010

Po raz kolejny nasza uczelnia uhonorowana została tytułem "Wiarygodnej Szkoły". Celem projektu prowadzonego od kilku lat przez Akademickie Centrum Informacyjne jest uwiarygodnienie działań szkół wyższych w oczach maturzystów. Ma on pomóc młodzieży w wyborze uczelni, która działa w oparciu o podstawy prawne, zapewnia odpowiednie warunki studiowania, tworzy perspektywy dla przyszłego rozwoju zawodowego, pozwala realizować się słuchaczom poprzez pozadydaktyczne formy działalności.
W imieniu JM Rektora pamiątkowy dyplom odebrała Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki prof. dr hab. Bożena Zawadzka.
zobacz


13.05.2009 r. - DZIEŃ SPORTU NA WSZECHNICY

13 maja 2009 r. po raz pierwszy w historii Wszechnicy Świętokrzyskiej miał miejsce Dzień Sportu, zainicjowany przez studentów i poprzedzający coroczne Juwenalia. W tym dniu rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami uczelni a studentami, podczas którego młodość i zwinność zwyciężyła nad wiekiem i doświadczeniem – studenci wygrali. Następnie rozegrany został studencki turniej piłki nożnej, którego zwycięzcami została reprezentacja studentów drugiego roku kierunku: turystyka i rekreacja.
zobacz


8-10.05.2009 r. - XXVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim

W dniach 8-10 maja 2009 r. w Przesiece k. Jeleniej Góry odbyły się XXVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim.
W zawodach startowało ponad 300 studentek i studentów z około 50 uczelni w kraju. Bardzo dobrze wypadli kolarze z Wszechnicy: Katarzyna Solus, studiująca na II roku wychowanie fizyczne obroniła ubiegłoroczny tytuł wicemistrzowski w kategorii kobiet. Jeszcze lepiej wypadł Dariusz Batek, student III roku wychowania fizycznego, który w imponującym stylu zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W klasyfikacji wszystkich typów uczelni w kategorii mężczyzn Wszechnica Świętokrzyska zajęła wysokie 8. miejsce, a pierwsze w klasyfikacji uczelni niepaństwowych. Zespół męski startował w składzie: Dariusz Batek, Rafał Fijałkowski, Adrian Działakiewicz. Opiekunami zespołu byli dr Robert Dutkiewicz i mgr Marek Dutkiewicz.
zobacz


6.05.2009 r. - Targi Praca Kariera Rozwój

W Instytucie Chemii na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyły się Targi Pracy Kariery i Rozwoju zorganizowane przez AIESEC. Celem targów było przedstawienie ofert praktyk, staży i szkoleń, które budzą zainteresowanie wśród studentów i absolwentów kieleckich uczelni, jak również osób poszukujących zatrudnienia na terenie województwa świętokrzyskiego. Wszechnica podczas targów przedstawiła ofertę z zakresu studiów podyplomowych, jak również kursów instruktorskich z różnych dyscyplin sportu.
zobacz


27.04.2009 r. - umowa o współpracy z University of London (Wielka Brytania)

W ramach programu LLP-Erasmus podpisana została z angielską uczelnią University of London. Dotyczy ona kierunku filologia angielska i obejmuje wymianę studentów i nauczycieli akademickich.


19.04.2009 r. - XXVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych

W niedzielę 19 kwietnia br w Łodzi, odbyły się XXVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w kategorii kobiet i mężczyzn. Startowało 50 uczelni z całego kraju (łącznie 544 studentek i studentów). Kobiety rywalizowały na trasie 3 km, mężczyźni 6 km. Bardzo dobrze spisała się reprezentacja Wszechnicy Świętokrzyskiej, gdzie mężczyźni zdobyli tytuł Mistrza Polski w kategorii Szkół Niepublicznych, natomiast studentki w tej kategorii były drugie. Na uwagę zasługuje miejsce 10 mężczyzn w kategorii open. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Wszechnicy Świętokrzyskiej był Dawid Kubiec, który został sklasyfikowany na 28 miejscu oraz Iwona Różycka – 49 miejsce. Należy nadmienić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, startowało wielu znanych lekkoatletek i lekkoatletów, reprezentantów Polski.
zobacz


17.04.2009 r. - umowa o współpracy z University of Cyprus (Cypr)

W ramach programu LLP-Erasmus podpisana została z uczelnią University of Cyprus. Dotyczy ona kierunku filologia angielska i obejmuje wymianę studentów i nauczycieli akademickich.


marzec 2009 r. - Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach jako jedna z dwóch uczelni wyższych włączyła się w realizację Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
czytaj


27.03.2009 r. - umowa o współpracy z Universite de Bretagne Occidentale –UBO (Francja)

Umowa podpisana w ramach programu LLP-Erasmus obejmuje wymianę studentów i nauczycieli akademickich. O pobyt we Francji mogą starać się studenci kierunku filologii angielskiej.


24.03.2009 r. - XXXIII Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Tadeusza Kościuszki

Dobrze wypadli studenci sportowcy Wszechnicy Świętokrzyskiej na XXXIII Ulicznym Biegu Sztafetowym Szlakiem Pomników Tadeusza Kościuszki, który odbył się w Krakowie. Wśród dwudziestu ośmiu pięcioosobowych zespołów Wszechnica Świętokrzyska zajęła w klasyfikacji końcowej 5 miejsce, najlepsze z dotychczasowych wyników. Indywidualnie w memoriale dr. Piotra Jeża - Dawid Kubiec zajął 3 miejsce. Oprócz niego startowali jeszcze Łukasz Bednarski, Szymon Serszyński, Stefan Janecki, Artur Cieślik (czołowy narciarz biegowy naszego regionu).
Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych i na ciężkiej trasie.
Powyższe miejsce jest dobrą prognozą dla Uczelni przed zbliżającymi się XXVI Akademickimi Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych, które odbędą się 19.04.2009 r. w Łodzi.


19.03.2009 r. - Pozytywna ocena jakości kształcenia na kierunku "turystyka i rekreacja"

Kolejna pozytywna ocena jakości kształcenia dla kieleckiej uczelni wydana została po wizytacji przeprowadzonej przez przedstawicieli PKA na początku listopada 2008 r.
W uchwale Państwowej Komisji Akredytacyjnej nr 186/2009 z 19 marca br. czytamy: „Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia na kierunku „Turystyka i rekreacja” studiów pierwszego stopnia. Poziom prowadzonych studiów odpowiada podstawowym kryteriom jakościowym.” Ocena jakości kształcenia wydana została na 6 lat, co jest dodatkowym sukcesem, biorąc pod uwagę, że kontrole przeprowadzane są w cyklu pięcioletnim.
Warto też odnotować, że poprzednia kontrola na „turystyce i rekreacji”, przeprowadzona w roku 2004, również wykazała, iż Wszechnica jest odpowiednio przygotowana do prowadzenia studiów na tym kierunku. Obecna akredytacja jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia.
czytaj


17.03.2009 r. - drugie studenckie seminarium na temat Działalność wolontarystyczna wobec dziecka i rodziny
czytaj


13.03.2009 r. - odbyła się kwesta – zbiórka funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla synka Naszej Koleżanki, Mateuszka W.
czytaj


04.03.2009 r. - została podpisana Deklaracja Współpracy między Wszechnicą Świętokrzyską a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach.

Celem jej jest wzmocnienie komunikacji pomiędzy partnerami, wspólne planowanie lub wspieranie działań oraz zwiększenie przepływu informacji na temat możliwości rynku pracy.
Osobą wyznaczoną do współpracy w imieniu Uczelni jest pani dr Renata Cichoń.


26.02.2009 r. - Zmarła pani Ewa Kramek, wieloletni pracownik Kwestury.
czytaj


25.02.2009 r. - Patryk Kuchczyński, brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej, 25 lutego 2009 roku obronił pracę licencjacką.
czytaj


styczeń 2009 r. - obozy narciarskie dla studentów Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki i członków AZS w Bukowinie Tatrzańskiej

W pierwszym turnusie, który odbył się w dniach 04-11 stycznia br., udział wzięło 45. studentów Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki. Kadrę stanowili: dr Robert Dutkiewicz, dr Rafał Pawłowski oraz lek. med. Artur Uba.
Na drugi turnus (11-18 stycznia) wyjechało 45 osób. Zajęcia prowadzili mgr Andrzej Szołowski, mgr Grzegorz Osiakowski. O zdrowie uczestników dbał lek. med. Jerzy Łutczyk.
Kierownikiem obu turnusów był mgr Marek Dutkiewicz.
Bukowina Tatrzańska przyjęła młodych adeptów narciarstwa obfitymi opadami śniegu i czynnymi wszystkimi ośmioma wyciągami, wszyscy uczestnicy obozów opanowali w stopniu należytym technikę jazdy na nartach oraz poznali metodykę nauczania tej dyscypliny sportu.
Na zakończenie każdego turnusu odbył się sprawdzian praktyczny obejmujący poznane elementy.
zobacz

Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: