Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach
Godło Polski

Najlepsze studia na Wszechnicy

studia magisterskie

Pedagogika

studia magisterskie

Zaufało nam ponad 27 000 studentów

studia magisterskie

Studia II stopnia

studia magisterskie

Bootstrap Slider

Kalendarium

2006 r.


08.12.2006 r. – umowa o współpracy z Uniwersytetem w Huelva (Hiszpania)

Umowa podpisana w ramach programu Socrates-Erasmus obejmuje wymianę studentów i nauczycieli akademickich. O pobyt w Huelva mogą starać się studenci aż trzech kierunków: filologii angielskiej, wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji. Warunkiem udziału w programie jest wysoka średnia ocen oraz dobra znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego.


01.12.2006 r. – kwesta na rzecz wychowanków Domów Dziecka

1 grudnia Uczelniana Rada Samorządu Studentów przeprowadziła coroczną zbiórkę pieniędzy na paczki mikołajkowe dla dzieci z domów dziecka. Na ten cel przeznaczono również pieniądze zebrane podczas imprezy dla studentów pierwszego roku „Otrzęsiny 2006”, które odbyły się w listopadzie: Bilet wstępu był symboliczną cegiełką przeznaczoną na ten cel.
Dzięki temu udało się przygotować paczki mikołajkowe dla wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Nagłowicach i Rodzinnego Domu Dziecka z Małogoszczy.
Do Nagłowic i Małogoszcza pojechali: Paulina Żmuda z II roku filologii angielskiej, Mariusz Kasza – przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów z opiekunem URSS mgr Elizą Mazur.


22.11.2006 r. – umowa o współpracy z Uniwersytetem w Cordobie (Hiszpania)

Umowa podpisana została w ramach unijnego programu Socrates-Erasmus. Obejmuje ona wymianę studentów i nauczycieli akademickich. Studenci Wszechnicy mają szansę odbyć część studiów za granicą. Programy nauczania są uzgadniane przez uczelnie partnerskie, dlatego słuchacze uzyskują zaliczenia honorowane przez obie placówki. Umowa z Uniwersytetem w Cordobie obejmuje kierunek filologia angielska.


05.10.2006 r. – stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów Wszechnicy

Trzech studentów wychowania fizycznego studiów stacjonarnych otrzymało stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2006/2007. W tym roku wyróżnieni zostali: Maria Pytel, Dominik Szymanowski oraz Przemysław Szymanowski. Wszyscy są reprezentantami kadry narodowej w triathlonie.
zobacz „Echo dnia” z 17 października 2006 r.


30 września 2006 r. – Inauguracja Roku Akademickiego 2006/2007

30 września 2006 r. miała miejsce uroczysta inauguracja trzynastego w historii Wszechnicy Świętokrzyskiej roku akademickiego. Hasłem przewodnim inauguracji było przesłanie George’a Meada „Prawdziwą wartość mają tylko doświadczenia dzielone z innymi.”
Ważną częścią uroczystości było poświęcenie i oddanie do użytku pracowników i studentów nowego budynku dydaktyczno-administracyjnego uczelni. W obiekcie o powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. znajdują się sale ćwiczeniowe, seminaryjne, pomieszczenia rektoratu, dziekanatów oraz kwestury, a także sala koncertowa dla studentów. zobacz


02-04.06.2006 r. – współorganizacja etapu centralnego XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W odpowiedzi na prośbę Głównego Komitetu Olimpiady i kieleckiego Zarządu Okręgowego LOP o wsparcie organizacji prestiżowego finału konkursu JM Rektor zdecydował się dołożyć wszelkich starań, by pobyt uzdolnionej młodzieży w naszym regionie był udany. Mimo iż władze województwa i miasta odmówiły pomocy, włączyliśmy się w organizację centralnego etapu olimpiady, który w tym roku odbył się w podkieleckiej Ameliówce. czytaj


03.06.2006 r. – Regaty Górskie Cedzyna 2006

Niepokonana okazała się załoga Wszechnicy podczas Akademickich Mistrzostw Regionu w Żeglarstwie o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. To piąte zwycięstwo naszej uczelni w historii Regat Górskich w Cedzynie.


25-28.05.2006 r. – Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Piłce Ręcznej w Radomiu

Podczas mistrzostw drużyna naszej uczelni zdobyła wysokie, piąte miejsce. Reprezentacja Wszechnicy jako jedyna spośród szkół niepaństwowych znalazła się w finale zawodów, obok piętnastu zespołów uczelni państwowych.


kwiecień 2006 r. - uruchomienie nowej pracowni fizjoterapii zobacz


12.04.2006 r.- spotkanie JM Rektora ze sportową reprezentacją Wszechnicy

JM Rektor prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk tradycyjnie spotkał się ze studentami Wszechnicy, reprezentującymi uczelnię w zawodach ogólnopolskich. W tym roku szczególne sukcesy odniosły nasze drużyny podczas Mistrzostw Polski w pływaniu i biegach przełajowych. Podczas uroczystego spotkania, w którym udział wzięli również trenerzy oraz przedstawiciele lokalnych mediów, zawodnicy otrzymali od Rektora nagrody i stypendia sportowe oraz pamiątkowe upominki. zobacz


08.04.2006 r. –XXIII Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych w Łodzi

Podczas zawodów reprezentacja Wszechnicy zajęła I miejsce wśród uczelni niepublicznych, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. W łącznej klasyfikacji drużynowej (uczelnie publiczne i niepubliczne) mężczyźni zajęli wysoką, siódmą lokatę wśród 62. startujących szkół, zaś kobiety zajęły 15 miejsce na 58 uczelni. zobacz


05.04.2006 r. – „Dzień AIDS”

Członkowie Koła Naukowego „Penitencjarne” zorganizowali w uczelni „Dzień AIDS”. W związku z tym zaprosili do Wszechnicy wybitnego specjalistę chorób zakaźnych i wewnętrznych dr. nauk medycznych Wiesława Kryczkę, ordynatora Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach. Interesującemu wykładowi dr. Kryczki towarzyszyła wystawa prac studentów pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej na temat różnego rodzaju uzależnień oraz zagrożeń współczesnego świata. zobacz


27.04.2006 r. – Uchwała nr 2/2006 Senatu Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach z dnia 27 kwietnia 2006 r. w sprawie rekrutacji na studia licencjackie w roku akademickim 2007/2008. pobierz


31.03-01.04.2006 r. – XXIII Akademickie Mistrzostwa Polski Uczelni Niepublicznych w Pływaniu

Podczas mistrzostw w Poznaniu zespół Wszechnicy Świętokrzyskiej odniósł spektakularne zwycięstwo.
W klasyfikacji ogólnej, wśród 34 uczelni niepublicznych, reprezentacja mężczyzn zdobyła I miejsce, kobiety - III miejsce. Ogółem Wszechnica przywiozła 7 medali:
Złoto:
sztafeta mężczyzn 4 x 50 m stylem zmiennym (Tomasz Kwiatkowski, Piotr Noga, Mariusz Gocoł, Grzegorz Kożuchowski)
Srebro:
100 m stylem dowolnym - Maria Pytel
100 m stylem klasycznym - Monika Stępień
100 m stylem grzbietowym - Edyta Kita
Brąz:
50 m stylem klasycznym - Monika Stępień
100 m stylem zmiennym - Edyta Kita
sztafeta kobiet 4 x 50 m stylem zmiennym (Małgorzata Ścieszka, Monika Stępień, Edyta Kita, Maria Pytel)


24.03.2006 r. – powtórna wizyta prof. Szewacha Weissa we Wszechnicy

Były ambasador Izraela w Polsce, przewodniczący Światowej Rady Instytutu Pamięci Yad Cashem w ramach „Uniwersytetu Otwartego Wszechnicy Świętokrzyskiej” wygłosił wykład na temat: „Religia, wojna i pokój”.


17.03.2006 r. – prelekcja prof. dr. hab. Tadeusza Sławka

Gościem Wszechnicy był były rektor Uniwersytetu Śląskiego, anglista, autor prac m.in. z historii literatury angielskiej i amerykańskiej, z pogranicza filozofii i literatury, prof. dr hab. Tadeusz Sławek, który wygłosił wykład na temat: „Etyka zawodu nauczyciela w kontekście współczesnych przemian obyczajowych”. zobacz


10.03.2006 r. – spotkanie studentów z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem

W ramach zapoczątkowanej przez JM Rektora prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka inicjatywy „Uniwersytetu Otwartego Wszechnicy Świętokrzyskiej” w auli uczelni odbyło się spotkanie ks. bp. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, który pełni również funkcję Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców, ze studentami Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki. Jego Ekscelencja podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z pobytu na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. zobacz


luty 2006 r. – nowa struktura organizacyjna Wszechnicy

Począwszy od semestru letniego bieżącego roku akademickiego w naszej uczelni wprowadzony zostanie system katedr. W ramach każdego z wydziałów utworzone zostaną po trzy nowe jednostki organizacyjne. Nauczyciele akademiccy przyporządkowani zostaną do każdej z nich zgodnie z reprezentowaną dziedziną nauki i realizowanym programem dydaktycznym na kierunkach i specjalnościach studiów. więcej


styczeń 2006 r. – Obowiązkowa pierwsza pomoc

Rusza nowa, ważna akcja we Wszechnicy. Każdy ze studentów I roku studiów zaliczy obowiązkowy kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dotyczy to wszystkich kierunków!
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym moralnym obowiązkiem. Częstym argumentem, którym próbujemy zagłuszyć nasze sumienie jest fakt, że najzwyczajniej w świecie nie potrafimy jej udzielić. Nikt nie wymaga od nas aby niesiona pomoc była w pełni profesjonalna. Do tego typu zadań są powołane wykwalifikowane służby (Pogotowie Ratunkowe). Do nas należy wykonanie niezbędnego minimum; zminimalizowania zagrożenia dla życia i zdrowia w miarę naszych możliwości. Ważne jest jednak, by ratując czyjeś zdrowie lub życie, faktycznie mu pomóc, a nie – przez nieumiejętne zachowanie – jeszcze bardziej zaszkodzić. A tu już potrzebna jest odpowiednia wiedza. I taką właśnie wiedzę my – przyszli nauczyciele, opiekunowie, terapeuci i trenerzy – będziemy zdobywać na kursie pierwszej pomocy.
Już od semestru letniego ruszą zajęcia dla studentów studiów dziennych, a od października również zaocznych. Kurs obejmował będzie 8 godzin. Większość zajęć będzie poświęcona praktycznej nauce ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Program obejmuje między innymi sposób zachowania się na miejscu wypadku, dobór metod pierwszej pomocy w przypadku różnych urazów: poparzeń, krwotoków, omdleń, złamań kości oraz problemów oddechowych.
Trzeba również podkreślić, że podjęta inicjatywa jest pierwszą wśród kieleckich szkół akcją szkolenia w zakresie pierwszej pomocy zakrojoną na tak dużą skalę, bo obejmującą studentów wszystkich kierunków!

Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2023 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: