Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

Kalendarium

2006 r.


08.12.2006 r. – umowa o współpracy z Uniwersytetem w Huelva (Hiszpania)

Umowa podpisana w ramach programu Socrates-Erasmus obejmuje wymianę studentów i nauczycieli akademickich. O pobyt w Huelva mogą starać się studenci aż trzech kierunków: filologii angielskiej, wychowania fizycznego oraz turystyki i rekreacji. Warunkiem udziału w programie jest wysoka średnia ocen oraz dobra znajomość języka angielskiego lub hiszpańskiego.


01.12.2006 r. – kwesta na rzecz wychowanków Domów Dziecka

1 grudnia Uczelniana Rada Samorządu Studentów przeprowadziła coroczną zbiórkę pieniędzy na paczki mikołajkowe dla dzieci z domów dziecka. Na ten cel przeznaczono również pieniądze zebrane podczas imprezy dla studentów pierwszego roku „Otrzęsiny 2006”, które odbyły się w listopadzie: Bilet wstępu był symboliczną cegiełką przeznaczoną na ten cel.
Dzięki temu udało się przygotować paczki mikołajkowe dla wychowanków Państwowego Domu Dziecka w Nagłowicach i Rodzinnego Domu Dziecka z Małogoszczy.
Do Nagłowic i Małogoszcza pojechali: Paulina Żmuda z II roku filologii angielskiej, Mariusz Kasza – przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów z opiekunem URSS mgr Elizą Mazur.


22.11.2006 r. – umowa o współpracy z Uniwersytetem w Cordobie (Hiszpania)

Umowa podpisana została w ramach unijnego programu Socrates-Erasmus. Obejmuje ona wymianę studentów i nauczycieli akademickich. Studenci Wszechnicy mają szansę odbyć część studiów za granicą. Programy nauczania są uzgadniane przez uczelnie partnerskie, dlatego słuchacze uzyskują zaliczenia honorowane przez obie placówki. Umowa z Uniwersytetem w Cordobie obejmuje kierunek filologia angielska.


05.10.2006 r. – stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów Wszechnicy

Trzech studentów wychowania fizycznego studiów stacjonarnych otrzymało stypendium ministra za wybitne osiągnięcia sportowe na rok akademicki 2006/2007. W tym roku wyróżnieni zostali: Maria Pytel, Dominik Szymanowski oraz Przemysław Szymanowski. Wszyscy są reprezentantami kadry narodowej w triathlonie.
zobacz „Echo dnia” z 17 października 2006 r.


30 września 2006 r. – Inauguracja Roku Akademickiego 2006/2007

30 września 2006 r. miała miejsce uroczysta inauguracja trzynastego w historii Wszechnicy Świętokrzyskiej roku akademickiego. Hasłem przewodnim inauguracji było przesłanie George’a Meada „Prawdziwą wartość mają tylko doświadczenia dzielone z innymi.”
Ważną częścią uroczystości było poświęcenie i oddanie do użytku pracowników i studentów nowego budynku dydaktyczno-administracyjnego uczelni. W obiekcie o powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. znajdują się sale ćwiczeniowe, seminaryjne, pomieszczenia rektoratu, dziekanatów oraz kwestury, a także sala koncertowa dla studentów. zobacz


02-04.06.2006 r. – współorganizacja etapu centralnego XXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

W odpowiedzi na prośbę Głównego Komitetu Olimpiady i kieleckiego Zarządu Okręgowego LOP o wsparcie organizacji prestiżowego finału konkursu JM Rektor zdecydował się dołożyć wszelkich starań, by pobyt uzdolnionej młodzieży w naszym regionie był udany. Mimo iż władze województwa i miasta odmówiły pomocy, włączyliśmy się w organizację centralnego etapu olimpiady, który w tym roku odbył się w podkieleckiej Ameliówce. czytaj


03.06.2006 r. – Regaty Górskie Cedzyna 2006

Niepokonana okazała się załoga Wszechnicy podczas Akademickich Mistrzostw Regionu w Żeglarstwie o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. To piąte zwycięstwo naszej uczelni w historii Regat Górskich w Cedzynie.


25-28.05.2006 r. – Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Piłce Ręcznej w Radomiu

Podczas mistrzostw drużyna naszej uczelni zdobyła wysokie, piąte miejsce. Reprezentacja Wszechnicy jako jedyna spośród szkół niepaństwowych znalazła się w finale zawodów, obok piętnastu zespołów uczelni państwowych.


kwiecień 2006 r. - uruchomienie nowej pracowni fizjoterapii zobacz


12.04.2006 r.- spotkanie JM Rektora ze sportową reprezentacją Wszechnicy

JM Rektor prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk tradycyjnie spotkał się ze studentami Wszechnicy, reprezentującymi uczelnię w zawodach ogólnopolskich. W tym roku szczególne sukcesy odniosły nasze drużyny podczas Mistrzostw Polski w pływaniu i biegach przełajowych. Podczas uroczystego spotkania, w którym udział wzięli również trenerzy oraz przedstawiciele lokalnych mediów, zawodnicy otrzymali od Rektora nagrody i stypendia sportowe oraz pamiątkowe upominki. zobacz


08.04.2006 r. –XXIII Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Biegach Przełajowych w Łodzi

Podczas zawodów reprezentacja Wszechnicy zajęła I miejsce wśród uczelni niepublicznych, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn. W łącznej klasyfikacji drużynowej (uczelnie publiczne i niepubliczne) mężczyźni zajęli wysoką, siódmą lokatę wśród 62. startujących szkół, zaś kobiety zajęły 15 miejsce na 58 uczelni. zobacz


05.04.2006 r. – „Dzień AIDS”

Członkowie Koła Naukowego „Penitencjarne” zorganizowali w uczelni „Dzień AIDS”. W związku z tym zaprosili do Wszechnicy wybitnego specjalistę chorób zakaźnych i wewnętrznych dr. nauk medycznych Wiesława Kryczkę, ordynatora Oddziału Zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Kielcach. Interesującemu wykładowi dr. Kryczki towarzyszyła wystawa prac studentów pedagogiki resocjalizacyjnej i sądowej na temat różnego rodzaju uzależnień oraz zagrożeń współczesnego świata. zobacz


27.04.2006 r. – Uchwała nr 2/2006 Senatu Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach z dnia 27 kwietnia 2006 r. w sprawie rekrutacji na studia licencjackie w roku akademickim 2007/2008. pobierz


31.03-01.04.2006 r. – XXIII Akademickie Mistrzostwa Polski Uczelni Niepublicznych w Pływaniu

Podczas mistrzostw w Poznaniu zespół Wszechnicy Świętokrzyskiej odniósł spektakularne zwycięstwo.
W klasyfikacji ogólnej, wśród 34 uczelni niepublicznych, reprezentacja mężczyzn zdobyła I miejsce, kobiety - III miejsce. Ogółem Wszechnica przywiozła 7 medali:
Złoto:
sztafeta mężczyzn 4 x 50 m stylem zmiennym (Tomasz Kwiatkowski, Piotr Noga, Mariusz Gocoł, Grzegorz Kożuchowski)
Srebro:
100 m stylem dowolnym - Maria Pytel
100 m stylem klasycznym - Monika Stępień
100 m stylem grzbietowym - Edyta Kita
Brąz:
50 m stylem klasycznym - Monika Stępień
100 m stylem zmiennym - Edyta Kita
sztafeta kobiet 4 x 50 m stylem zmiennym (Małgorzata Ścieszka, Monika Stępień, Edyta Kita, Maria Pytel)


24.03.2006 r. – powtórna wizyta prof. Szewacha Weissa we Wszechnicy

Były ambasador Izraela w Polsce, przewodniczący Światowej Rady Instytutu Pamięci Yad Cashem w ramach „Uniwersytetu Otwartego Wszechnicy Świętokrzyskiej” wygłosił wykład na temat: „Religia, wojna i pokój”.


17.03.2006 r. – prelekcja prof. dr. hab. Tadeusza Sławka

Gościem Wszechnicy był były rektor Uniwersytetu Śląskiego, anglista, autor prac m.in. z historii literatury angielskiej i amerykańskiej, z pogranicza filozofii i literatury, prof. dr hab. Tadeusz Sławek, który wygłosił wykład na temat: „Etyka zawodu nauczyciela w kontekście współczesnych przemian obyczajowych”. zobacz


10.03.2006 r. – spotkanie studentów z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem

W ramach zapoczątkowanej przez JM Rektora prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka inicjatywy „Uniwersytetu Otwartego Wszechnicy Świętokrzyskiej” w auli uczelni odbyło się spotkanie ks. bp. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, który pełni również funkcję Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców, ze studentami Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki. Jego Ekscelencja podzielił się ze słuchaczami swoimi wrażeniami z pobytu na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. zobacz


luty 2006 r. – nowa struktura organizacyjna Wszechnicy

Począwszy od semestru letniego bieżącego roku akademickiego w naszej uczelni wprowadzony zostanie system katedr. W ramach każdego z wydziałów utworzone zostaną po trzy nowe jednostki organizacyjne. Nauczyciele akademiccy przyporządkowani zostaną do każdej z nich zgodnie z reprezentowaną dziedziną nauki i realizowanym programem dydaktycznym na kierunkach i specjalnościach studiów. więcej


styczeń 2006 r. – Obowiązkowa pierwsza pomoc

Rusza nowa, ważna akcja we Wszechnicy. Każdy ze studentów I roku studiów zaliczy obowiązkowy kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej. Dotyczy to wszystkich kierunków!
Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym moralnym obowiązkiem. Częstym argumentem, którym próbujemy zagłuszyć nasze sumienie jest fakt, że najzwyczajniej w świecie nie potrafimy jej udzielić. Nikt nie wymaga od nas aby niesiona pomoc była w pełni profesjonalna. Do tego typu zadań są powołane wykwalifikowane służby (Pogotowie Ratunkowe). Do nas należy wykonanie niezbędnego minimum; zminimalizowania zagrożenia dla życia i zdrowia w miarę naszych możliwości. Ważne jest jednak, by ratując czyjeś zdrowie lub życie, faktycznie mu pomóc, a nie – przez nieumiejętne zachowanie – jeszcze bardziej zaszkodzić. A tu już potrzebna jest odpowiednia wiedza. I taką właśnie wiedzę my – przyszli nauczyciele, opiekunowie, terapeuci i trenerzy – będziemy zdobywać na kursie pierwszej pomocy.
Już od semestru letniego ruszą zajęcia dla studentów studiów dziennych, a od października również zaocznych. Kurs obejmował będzie 8 godzin. Większość zajęć będzie poświęcona praktycznej nauce ratowania zdrowia i życia ludzkiego.
Program obejmuje między innymi sposób zachowania się na miejscu wypadku, dobór metod pierwszej pomocy w przypadku różnych urazów: poparzeń, krwotoków, omdleń, złamań kości oraz problemów oddechowych.
Trzeba również podkreślić, że podjęta inicjatywa jest pierwszą wśród kieleckich szkół akcją szkolenia w zakresie pierwszej pomocy zakrojoną na tak dużą skalę, bo obejmującą studentów wszystkich kierunków!

Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: