Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

Kalendarium

2012 r.


14.12.2012 r. – konferencja naukowa „Kwestie socjalne” zorganizowana przez Katedrę Pracy Socjalnej we współpracy z Kołem Naukowym Pracy Socjalnej Wszechnicy Świętokrzyskiej

Konferencje poświecone tematyce pracy socjalnej stały się tradycją w naszej uczelni, zapoczątkowaną w 2009 roku przez Panią Profesor Danutę Piekut-Brodzką. W tym roku już po raz czwarty Katedra Pracy Socjalnej we współpracy z Kołem Naukowym Pracy Socjalnej Wszechnicy Świętokrzyskiej zorganizowała konferencję naukową, tym razem pod nazwą „Kwestie socjalne”. Była ona kierowana do studentów kierunku „praca socjalna”, a także wszystkich, którym w wymiarze teoretycznym, jak i praktycznym bliskie są zagadnienia pracy socjalnej.

Konferencję otworzył JM Rektor prof. Janusz Zdebski, głos zabrała również Dziekan Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego dr Marzena Pękowska. Referaty wygłosili pracownicy naukowi naszej uczelni, praktycy pracy socjalnej, ale także studenci II i III roku „pracy socjalnej”, dla których ten występ był pierwszym takim doświadczeniem w życiu.


29.09.2012 r.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2012/2013

29 września 2012 r. Wszechnica Świętokrzyska zainaugurowała dziewiętnasty rok swej działalności. Podczas uroczystości studentom, którzy w roku akademickim 2011/2012 uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wręczone zostały listy gratulacyjne. Jak co roku ważnym wydarzeniem była immatrykulacja studentów I roku. Wykład inauguracyjny na temat "O sztuce badań naukowych" wygłosiła Pani prof. dr hab. Teresa Giza. Na zakończenie uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu w wykonaniu trio kameralnego z Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Czytaj za Echo Dnia

zobacz Album 1 | zobacz Album 224.07.2012 r.
Studia magisterskie na Wychowaniu Fizycznym

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 24 lipca 2012 roku, Wszechnica Świętokrzyska otrzymała uprawnienie do prowadzenia studiów drugiego stopnia, czyli studiów magisterskich o profilu praktycznym, na kierunku wychowanie fizyczne. To wielkie wydarzenie nie tylko dla świętokrzyskiego szkolnictwa akademickiego, ale także dla całego sportu w regionie!25-27.05.2012 r. – Kolarze z Wszechnicy znów najlepsi w kraju

Po raz kolejny studenci z naszej uczelni stanęli na najwyższych stopniach podium na Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. W tym roku odbyły się one w Przesiece, w malowniczych Karkonoszach, w dniach 25-27 maja.

Podobnie jak w ubiegłym roku bezkonkurencyjny okazał się Marek Konwa, który powtórzył swój ubiegłoroczny sukces zdobywając mistrzostwo Polski zarówno w jeździe indywidualnej na czas, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Rywalom z innych uczelni w żadnej z tych konkurencji nie udało się pokonać również Kornela Osickiego, który powrócił z do Kielc z dwoma srebrnymi medalami. Niestety, ogromny pech, jaki towarzyszył występowi na tych mistrzostwach naszego trzeciego zawodnika – Kamila Gwiazdy, przyczynił się do tego, że drużynowo zajęliśmy dopiero 11. miejsce. Trzeba jednak docenić wielkie poświęcenie, jakim Kamil wykazał się, by ukończyć wyścig, mimo powtarzających się trudności technicznych.

Czytaj za www.amp.azs.pl

zobacz11.05.2012 r.
Katedra Pedagogiki Społecznej Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach zorganizowała sesję naukową na temat: Środowisko lokalne jako przestrzeń edukacyjna.

Konferencja adresowana była do środowisk naukowych, nauczycieli – wychowawców, studentów uczelni wyższych, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej. Obrady koncentrowały się wokół problemu współpracy pomiędzy rodziną, szkołą, instytucjami samorządowymi i pozarządowymi jako partnerami w przestrzeni edukacyjnej. Uczestnicy spotkania dyskutowali też nad rolą środowiska lokalnego w aktywizacji społeczności.

zobacz20.04.2012 r. – Siatkarska obrona we Wszechnicy Świętokrzyskiej

W piątek, 20 kwietnia br., we Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach odbyła się obrona pracy dyplomowej reprezentantki Polski w piłce siatkowej kobiet Anity Kwiatkowskiej.

Kwiatkowska jest drugą, po Agacie Durajczyk, zawodniczką polskiej ekstraklasy w piłce siatkowej, która z powodzeniem ukończyła studia licencjackie na kierunku wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną w naszej uczelni. Nie jest zaskoczeniem, że temat pracy dyplomowej Anity Kwiatkowskiej był ściśle związany z dyscypliną sportu przez nią uprawianą. Rozprawę pod tytułem „Analiza porównawcza skuteczności i efektywności gry zespołów BKS ALUPROF Bielsko-Biała i MKS BPS Muszynianka FAKRO Muszyna w finale Pucharu Polski kobiet w piłce siatkowej w sezonie 2010/2011” świeżo upieczona absolwentka Wszechnicy napisała pod kierunkiem dr. Roberta Dutkiewicza. Zarówno praca, jak i jej obrona ocenione zostały bardzo dobrze.

zobacz27.01.2012 r. – Międzynarodowy Panel Dyskusyjny „Praktyki studenckie: cele i ramy”

27 stycznia 2012 odbył się w Katedrze Filologii Angielskiej III Międzynarodowy Panel Dyskusyjny pt „ Praktyki studenckie: cele i ramy” Podczas spotkania omawiane były regulacje europejskie jak i krajowe dotyczące zasad realizacji praktyk nauczycielskich w aspekcie założeń teoretycznych i praktycznych. Dyskutowane były zagadnienia współdziałania uniwersytetu ze szkołą, roli uczelnianego jak i szkolnego opiekuna praktyk, sposobu ewaluacji, oceny i dokumentacji przebiegu praktyk pedagogicznych.

W obradach panelowych uczestniczyli:

 • Verna Brandford, Wydział Edukacji University of London
 • Lesley Burgess, Wydział Kultury, Komunikacji I Mediów University of London
 • Andy Ash, Wydział Kultury, Komunikacji I Mediów University of London
 • Agnieszka Szwach, Zakład Neofilologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiegow Kielcach
 • Zuzanna Zbróg, Wydział Edukacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Agnieszka Szplit, Wydział Edukacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Waldemar Kowalski, Instytut Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach
 • Agnieszka Boksa, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych
 • Aleksandra Polesek, Liceum Ogólnokształcące im S. Żeromskiego
 • Elżbieta Szymańska, Zespół Szkół - Gimnazjum Nr 2 w Staszowie
 • Anna Walas, Zespół Szkół - Gimnazjum Nr 2 w Staszowie
 • Marzena Pękowska, Wydział Humanistyczno-Pedagogiczny Wszechnicy Świętokrzyskiej
 • Katarzyna Palka, Wydział Humanistyczno-Pedagogiczny Wszechnicy Świętokrzyskiej
 • Sylwester Łodej, Katedra Filologii Angielskiej Wszechnicy Świętokrzyskiej
 • Monika Łodej, Katedra Filologii Angielskiej Wszechnicy Świętokrzyski

zobacz27.01.2012 r. – Cykl wykładów z zakresu metodyki nauczania języka i kultury Wielkiej Brytanii

Katedra Filologii Angielskiej zorganizowała cykl wykładów z zakresu metodyki nauczania języka i kultury Wielkiej Brytanii.

Wykłady prowadzili:

The Storyline approach in the foreign language classroom - Verna Brandford, Institute of Education University of London

London as a centre for Culture and Creativity - Lesley Burgess and Andy Ash, Faculty of Culture Communication and Media Institute of Education University of London oraz studenci kierunku Art&Design

Secondary Schools in London: A&D and Pedagogy - Lesley Burgess and Andy Ash, Faculty of Culture Communication and Media Institute of Education University of London oraz studenci kierunku Art&Design

zobacz


Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: