Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

7.11.2009 r. - Zebranie Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce – IATEFL Poland


W sobotę, 7 listopada br., Wszechnica Świętokrzyska gościła członków Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Polsce – IATEFL Poland (International Association of Teachers of English as a Foreign Language). Zebranie na Wszechnicy Świętokrzyskiej zapoczątkowało nową kadencję Zarządu Stowarzyszenia, pracami którego pokieruje mgr Sylwester Łodej, wykładowca w Katedrze Filologii Angielskiej WŚ, obecnie pełniący obowiązki prezesa IATEFL Poland.

Celem działalności Stowarzyszenia IATEFL Poland jest współpraca i wymiana doświadczeń między polskimi nauczycielami języka angielskiego oraz utrzymywanie kontaktów i współdziałanie z ośrodkami nauczania języka angielskiego w ramach organizacji międzynarodowej. Stowarzyszenie organizuje spotkania i konferencje poświęcone dydaktyce nauczania języka angielskiego, prowadzi współpracę naukową i dydaktyczną z ośrodkami m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. IATEFL Poland jest członkiem zrzeszonym IATEFL, mającym swą siedzibę w Canterbury (University of Kent) w Wielkiej Brytanii www.iatefl.org.

Członkowie Zarządu przyjechali do Kielc, aby podsumować osiemnastą doroczną konferencję IATEFL Poland, która w tym roku odbyła się na Politechnice Poznańskiej. Konferencja w Poznaniu zgromadziła ponad 700 uczestników – nauczycieli języka angielskiego. Wśród prezenterów znaleźli się Raymond Murphy, autor popularnych podręczników gramatyki języka angielskiego, oraz. Krystyna Droździał-Szelest, profesor językoznawstwa stosowanego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Krótki reportaż z tegorocznej konferencji jest dostępny pod adresem http://poznan2009.iatefl.org.pl

Gościem specjalnym Zarządu był Tony O’Brien, dyrektor instytutu British Council w Warszawie, który przedstawił plany współpracy British Council z IATEFL Poland w zakresie wspólnych projektów szkoleniowych oraz udostępnienia materiałów dydaktycznych opracowywanych przez British Council nauczycielom zrzeszonym w IATEFL Poland.

FotoSerwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: