Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

Kalendarium

2011 r.


08.12.2011 r.
Wystawa okolicznościowa z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Wszechnica Świętokrzyska zaprasza do obejrzenia wystawy okolicznościowej, zorganizowanej z okazji 30. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w PRL.

Można tu zobaczyć m.in. obwieszczenie o wprowadzeniu w dniu 13.12.1981 r. przez premiera Wojciecha Jaruzelskiego stanu wyjątkowego, oryginalne dokumenty z tamtego czasu, przepustki, ulotki, plakaty, prasę, kartkę z kalendarza, karty świąteczne, „ocenzurowaną” korespondencję, poezję, fotografie i wiele innych. Zaprezentowane materiały pochodzą z prywatnych zbiorów Prezydenta Wszechnicy Świętokrzyskiej prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka.

Kolekcja zawiera również pamiątki więzienne działacza „Solidarności” starachowickiej – Leszka Nowaka – internowanego w latach 1981-1983. Są to między innymi: tablica więzienna z Łupkowa, krzyż z  kagankiem wykonany z puszek po konserwach, pieczątki z napisami „internowany” czy „Solidarność”, koperty z wyciskiem pieczątek okolicznościowych, koszula więzienna z napisem: Bóg - Honor - Ojczyzna.

Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży akademickiej. Oglądać ją można do 20 stycznia 2012 r. w holu Wszechnicy Świętokrzyskiej przed wejściem do Biblioteki Uczelni w godzinach 8.00-16.00.

ZAPRASZAMY!08.10.2011 r.
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2011/2012

29 września 2012 r. Wszechnica Świętokrzyska zainaugurowała osiemnasty rok swej działalności. Podczas uroczystości studentom, którzy w roku akademickim 2010/2011 uzyskali najlepsze wyniki w nauce, wręczone zostały listy gratulacyjne. Jak co roku ważnym wydarzeniem była immatrykulacja studentów I roku.

Czytaj za Echo Dnia

zobacz Album 1 | zobacz Album 2


28.06.2011 r.
Studentka Wszechnicy w MONSSUN-ie

Anna Chojnecka, przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Studentów Wszechnicy Świętokrzyskiej, reprezentowała brać studencką uczelni podczas Zjazdu Międzyuczelnianego Ogólnopolskiego Niezależnego Stowarzyszenia Studentów Uczelni Niepublicznych, który odbył się w dniach 17-19 czerwca 2011 r.

Nasza studentka zdobyła zaufanie zgromadzonych delegatów i została wybrana do władz statutowych MONSSUN. Przez najbliższą kadencję będzie pełniła funkcję Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia. Serdecznie gratulujemy!


16.06.2011 r.
Mistrzowie Polski u Prezydenta

W czwartek, 16 czerwca 2011 r., w siedzibie Wszechnicy Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste spotkanie, na które Prezydent uczelni, prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, zaprosił akademickich mistrzów Polski w kolarstwie górskim. Prezydent serdecznie pogratulował studentom ogromnego sukcesu, jakim było zdobycie aż siedmiu medali, w tym pięciu złotych, podczas AMP w Poznaniu w dniach 20-22 maja br.

Szczególne słowa uznania i gratulacje prezydent Wszechnicy skierował do Katarzyny Solus-Miśkowicz, studentki I roku studiów II stopnia na turystyce i rekreacji, która po raz drugi zdobyła akademickie mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej i ze startu wspólnego oraz Marka Konwy, studenta II roku wychowania fizycznego, który w tegorocznych mistrzostwach aż trzykrotnie stawał na najwyższym podium, zdobywając złote medale w jeździe indywidualnej, ze startu wspólnego oraz w drużynie. W skład męskiej reprezentacji uczelni weszli również Maciej Dombrowski, Rafał FijałkowskiMaciej Adamczyk.


20-22.05.2011 r.
Wszechnica obsypana złotem

Aż siedem medali, w tym pięć złotych, srebrny i brązowy, przywieźli studenci Wszechnicy Świętokrzyskiej z Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim.
Prawdziwą rewelacją, odbywających się w dniach 20-22 maja br. w Poznaniu zawodów, okazali się Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz Marek Konwa. Kasia powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, zwyciężając w kategorii indywidualnej, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Również Marek był najlepszy zarówno w wyścigu indywidualnym, jak i ze startu wspólnego.
Do sukcesu Wszechnicy przyczynili się również: Maciej Dombrowski, który był drugi w czasówce, a trzeci w wyścigu ogólnym oraz Rafał Fijałkowski – siódmy w czasówce i piąty w wyścigu ogólnym.
Męska reprezentacja kieleckiej uczelni, w składzie: Konwa, Dombrowski, Fijałkowski oraz Maciej Adamczyk, po raz drugi z rzędu zdobyła drużynowo złoty medal na AMP w kolarstwie górskim.
W mistrzostwach startowało ponad trzystu studentów i studentek z 40 uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.
Sukcesy studentów-sportowców Wszechnicy od wielu lat niezmiennie wspiera i docenia prezydent uczelni prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, który jest wielkim sympatykiem kolarstwa.


11.05.2011 r. Cykl warsztatów skierowany do studentów oraz nauczycieli języków obcych

Katedra Filologii Angielskiej Wszechnicy Świętokrzyskiej zorganizowała w 11.05.2011 cykl warsztatów skierowany do studentów oraz nauczycieli języków obcych.

"Descriptive statistics in the GeoGebra Programme." Prof. Marie Jeanne Aspeele; Katholieke Hogeschool Brugge – Oostende, Belgium

"Moving pictures in teaching, view and practice." Koen Dekorte, PhD Katholieke Hogeschool Brugge –Oostende, Belgium

"Integrated learning activities." Lieve Boussauw, PhD Katholieke Hogeschool Brugge–Oostende, Belgium


07.04.2011 r.
Kolejna pozytywna ocena jakości kształcenia na kierunku PEDAGOGIKA (Uchwała Nr 239/2011 Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej)

Po przeprowadzonej w dniach 7-8 stycznia br. wizytacji zespół oceniający przedstawił raport, na podstawie którego Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej wydało POZYTYWNĄ ocenę jakości kształcenia na kierunku PEDAGOGIKA, prowadzonym na Wydziale Humanistyczno-Pedagogicznym w naszej uczelni.

W uzasadnieniu decyzji napisano, iż uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe i organizacyjne, a także posiada odpowiednią bazę materialną do prowadzenia studiów na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia na tym kierunku.

Ocena jakości kształcenia wydana została na 6 lat, co jest dodatkowym sukcesem, biorąc pod uwagę, że kontrole przeprowadzane są w cyklu pięcioletnim. W związku z tym kolejna ocena powinna nastąpić w roku akademickim 2016/2017.

Poprzednia kontrola na „pedagogice”, przeprowadzona w roku 2004, również wykazała, iż Wszechnica jest odpowiednio przygotowana do prowadzenia studiów na tym kierunku. Obecna akredytacja jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia.
16-18.03.2011 r.
XVI Targi Edukacyjne

Od 16 do 18 marca 2011 r. trwały w Kielcach XVI Targi Edukacyjne. Jest to największa taka impreza w kraju, przyciągająca tysiące uczniów, przedstawicieli samorządów, dyrektorów szkół, nauczycieli i pedagogów. W tym roku wzięło w niej udział ponad 200 wystawców. Na kieleckich targach prezentowana jest bogata oferta podręczników dla wszystkich poziomów nauczania, kompletne wyposażenie placówek oświatowych oraz oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych i wyższych z całej Polski.

Również nasza uczelnia corocznie prezentuje podczas kieleckich targów swoją ofertę edukacyjną i wydawniczą. W tym roku w organizację i obsługę naszego stoiska, prócz pracowników dydaktyczno-naukowych oraz administracyjnych, aktywnie włączyli się studenci II roku fizjoterapii (studia stacjonarne), którzy zachęcali do podjęcia nauki we Wszechnicy, opowiadali o warunkach studiowania, a także wykazali się gotowością do pomiaru ciśnienia krwi osób odwiedzających targi.


12-13.03.2011 r.
Obrony prac dyplomowych uczestników kursu trenera II klasy piłki nożnej

W ubiegłą sobotę i niedzielę (12-13 marca br.) odbyły się we Wszechnicy Świętokrzyskiej obrony prac dyplomowych uczestników kursu trenera II klasy piłki nożnej.

Po trwających trzy semestry zajęciach do obrony przystąpiło 30 osób. Z satysfakcją należy zaznaczyć, że wszyscy obronili się, uzyskując oceny dobry i bardzo dobry.

Wśród uczestników zajęć było wielu znanych sportowców. W kursie wzięli udział między innymi byli piłkarze nożni: Mariusz Mucharski – były bramkarz Wisły Kraków, Andrzej Fendrych z Korony Kielce, Mariusz Dudziński – Cracovia Kraków, a także czynni zawodnicy, tj. Jacek Markiewicz – Korona Kielce, czy jego były kolega z zespołu Ernest Konon.23.02.2011 r.
'American culture - being an expatriate'

Na zaproszenie Katedry Filologii Angielskiej Wszechnicy Świętokrzyskiej oraz IATEFL Poland Kielce Region przyjechała z wykładem gościnnym Bethany Cagnol, która jest prezesem TESOL France (Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Angielskiego we Francji). Bethany Cagnol poprowadziła wykład z zakresu kultury amerykańskiej zatytułowany 'American culture - being an expatriate'. Przybliżyła w nim studentom i pracownikom uczelni wybrane aspekty kultury amerykańskiej widziane oczami Amerykanki od kilku lat mieszkającej w Europie. Przekonywująco wytłumaczyła też różnice kulturowe pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą.

Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: