16.06.2011 r. – Mistrzowie Polski w kolarstwie górskim u Prezydenta

W czwartek, 16 czerwca 2011 r., w siedzibie Wszechnicy Świętokrzyskiej odbyło się uroczyste spotkanie, na które Prezydent uczelni, prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, zaprosił akademickich mistrzów Polski w kolarstwie górskim. Prezydent serdecznie pogratulował studentom ogromnego sukcesu, jakim było zdobycie aż siedmiu medali, w tym pięciu złotych, podczas AMP w Poznaniu w dniach 20-22 maja br.

Szczególne słowa uznania i gratulacje prezydent Wszechnicy skierował do Katarzyny Solus-Miśkowicz, studentki I roku studiów II stopnia na turystyce i rekreacji, która po raz drugi zdobyła akademickie mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej i ze startu wspólnego oraz Marka Konwy, studenta II roku wychowania fizycznego, który w tegorocznych mistrzostwach aż trzykrotnie stawał na najwyższym podium, zdobywając złote medale w jeździe indywidualnej, ze startu wspólnego oraz w drużynie. W skład męskiej reprezentacji uczelni weszli również Maciej Dombrowski, Rafał FijałkowskiMaciej Adamczyk.

– Nie można umniejszać sukcesów studentów Wszechnicy i innych uczelni niepublicznych. Są one często dużo bardziej spektakularne niż te osiągane przez słuchaczy dużych uczelni publicznych, dysponujących zarówno dobrym zapleczem sportowym, jak i środkami finansowymi z dotacji budżetowych. Uczelnie niepubliczne nie posiadają własnej bazy sportowej, natomiast mamy ogromne sukcesy w skali ogólnokrajowej, a nawet europejskiej – podkreślił prof. M. Adamczyk podczas spotkania.

Prezydent Wszechnicy uhonorował wszystkich studentów-sportowców startujących na mistrzostwach w kolarstwie górskim stypendiami sportowymi i pamiątkowymi dyplomami. Kolarze otrzymali również piękne, profesjonalne stroje sportowe wykonane w barwach Wszechnicy Świętokrzyskiej, w których wystąpili podczas imprezy.

Należy zaznaczyć, że sukces jest tym większy, że zawody te to największa akademicka impreza kolarska w kraju, w której bierze udział ponad 400 studentów z kilkudziesięciu uczelni publicznych i niepublicznych. Studenci Wszechnicy startowali w tych mistrzostwach już po raz czwarty, plasując się zawsze w ścisłej czołówce.

Kończąc spotkanie, Prezydent życzył kolarzom dużych sukcesów w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca 2011 r. na Stadionie Leśnym w Kielcach.

czytaj w "Echo Dnia"