Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

20-22.05.2011 r. – Wszechnica obsypana złotem


Aż siedem medali, w tym pięć złotych, srebrny i brązowy, przywieźli studenci Wszechnicy Świętokrzyskiej z Akademickich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim.

Prawdziwą rewelacją, odbywających się w dniach 20-22 maja br. w Poznaniu zawodów, okazali się Katarzyna Solus-Miśkowicz oraz Marek Konwa. Kasia powtórzyła swój ubiegłoroczny sukces, zwyciężając w kategorii indywidualnej, jak i w wyścigu ze startu wspólnego. Również Marek był najlepszy zarówno w wyścigu indywidualnym, jak i ze startu wspólnego.

Do sukcesu Wszechnicy przyczynili się również: Maciej Dombrowski, który był drugi w czasówce, a trzeci w wyścigu ogólnym oraz Rafał Fijałkowski – siódmy w czasówce i piąty w wyścigu ogólnym.

Męska reprezentacja kieleckiej uczelni, w składzie: Konwa, Dombrowski, Fijałkowski oraz Maciej Adamczyk, po raz drugi z rzędu zdobyła drużynowo złoty medal na AMP w kolarstwie górskim.

W mistrzostwach startowało ponad trzystu studentów i studentek z 40 uczelni publicznych i niepublicznych z całego kraju.

Sukcesy studentów-sportowców Wszechnicy od wielu lat niezmiennie wspiera i docenia prezydent uczelni prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk, który jest wielkim sympatykiem kolarstwa.
Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: