Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

11.12.2013 r. – Mili goście odwiedzili Wszechnicę


11 grudnia 2013 roku klasa III E ze Szkoły Podstawowej Nr 33 im. I. Paderewskiego w Kielcach wraz z wychowawcą Panią mgr Mirosławą Skuzą odwiedziła Wszechnicę Świętokrzyską. Dzięki uprzejmości Jego Magnificencji Rektora prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka oraz pracowników uczelni, uczniowie zapoznali się z historią powstania Wszechnicy oraz jej blisko dwudziestoletnią działalnością edukacyjną.

Podczas wizyty dzieci poznały między innymi pracę dziekanatów czy uczelnianej biblioteki. W sali posiedzeń Senatu uczniowie podziwiali najważniejsze znaki tożsamości uczelni: sztandar, flagę, logo. Specjalnie dla miłych gości JM Rektor udostępnił do obejrzenia swoje insygnia: łańcuch rektorski, pierścień i berło, a także togę.

Szczególne zainteresowanie, głównie wśród chłopców, którzy trenują piłkę nożną w drużynie młodzików Korony Kielce, wzbudziły informacje o sukcesach, jakie odnoszą sportowcy, studiujący w uczelni. Dzieci podziwiały liczne puchary i medale, jakie nasi studenci zdobyli dotychczas na licznych zawodach sportowych w wielu dyscyplinach. Odwiedziły też Galerię Olimpijczyków Wszechnicy Świętokrzyskiej, czyli studentów i absolwentów naszej uczelni, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich. Trzeba przyznać, że systematycznie się ona powiększa. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe fotografie z podpisami mistrzów sportu.

W salach wykładowych uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi, wykorzystywanymi w kształceniu studentów. Najwięcej radości sprawiło im samodzielne poznanie możliwości tablic interaktywnych podczas zajęć zorganizowanych w pracowni multimedialnej. Obejrzeli też pracownie fizykoterapii i kinezyterapii.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła też wizyta na największej auli wykładowej uczelni. Tam też czekała na nich wspaniała niespodzianka. Anna Hendzel, pracownik dziekanatu Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego, a jednocześnie mama jednej z uczennic, przygotowała prezentację złożoną ze zdjęć dzieci wykonanych podczas klasowych uroczystości i wycieczek. Na zakończenie wyświetlony został film stworzony w ramach konkursu „Talent do niemarnowania”, w którym klasa III E bierze udział. Zachęcamy do głosowania na te sympatyczne dzieciaki. Wielu studentów i pracowników Wszechnicy już włączyło się do akcji. Link do filmu: http://www.tescodlaszkol.pl/41185

Słodki poczęstunek zorganizowany w kawiarni studenckiej oraz upominki od Pana Rektora stanowiły miłe zakończenie wizyty. Zachwyceni spotkaniem i niespodziankami uczniowie obiecali, że w niedługim czasie ponownie odwiedzą Wszechnicę Świętokrzyską.
Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: