Apel Rektora do Pracowników i Studentów

Ostatnia aktualizacja 31 stycznia 2022 r.

Szanowni Pracownicy,
Drodzy Studenci,

Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji epidemicznej wywołanej COVID-19 oraz znaczny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, w trosce o zdrowie i życie Pracowników i Studentów naszej uczelni oraz ich bliskich, apeluję do Państwa o ostrożność i rozważną postawę oraz stosowanie się do obowiązujących wymogów sanitarnych. Mają one na celu spowolnienie rozprzestrzeniania się pandemii. Dotyczy to między innymi obowiązku noszenia maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych oraz dezynfekcji rąk.

Ze szczególną prośbą zwracam się do osób, które dotychczas nie poddały się szczepieniom ochronnym przeciw COVID-19. Odwołując się do Państwa odpowiedzialności, zachęcam do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się. Jako społeczność akademicka, powinniśmy ufać wiedzy naukowej, a szczepienia należą do najważniejszych zdobyczy współczesnej medycyny. Zgodnie ze stanowiskiem Naczelnej Rady Lekarskiej, są one najlepszą znaną metodą profilaktyki chorób zakaźnych – ratują życie i chronią przed powikłaniami związanymi z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi.

Upraszając o rozwagę i przezorność, życzę Wam, Szanowni Państwo, dużo zdrowia i możliwości szybkiego spotkania się w murach naszej uczelni.

prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk
Rektor Wszechnicy Świętokrzyskiej