Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Ostatnia aktualizacja 12 października 2017 r.

Inauguracja roku akademickiego 1017/2018

Inauguracja dwudziestego czwartego roku działalności naszej Uczelni rozpoczęła się 7 października 2017 r. o godz. 10.30 w Auli Wszechnicy Świętokrzyskiej.

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk powitał przybyłych na to podniosłe wydarzenie nauczycieli akademickich, studentów oraz zaproszonych gości. Wygłoszone przez Rektora wystąpienie inauguracyjne spotkało się z żywym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Miłym akcentem inauguracji było wręczenie Stypendiów Specjalnych Rektora „Primus inter pares” studentom, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce oraz wykazali się szczególnymi osiągnięciami. W tym roku stypendia otrzymało 6 studentek. Wśród wyróżnionych była m.in. Aneta Rydz, członkini kadry narodowej i aktualna akademicka mistrzyni Polski w skoku wzwyż. Jego Magnificencja Rektor pogratulował wszystkim studentom sukcesów. Podkreślił też swoje uznanie dla sportowców osiągających jednocześnie wysokie wyniki w sporcie i w nauce.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele studentów I roku, którzy rozpoczynają naukę w naszej Alma Mater złożyli ślubowanie, zaś Rektor dokonał ich uroczystej immatrykulacji.

Niezwykle interesujący wykład inauguracyjny na temat: „Między mitem a rzeczywistością. Podróż w makro- i mikrokosmos” wygłosił prof. zw. dr hab. Edward Mleczko, wybitny specjalista w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej, były wielokrotny reprezentant Polski w biegach na długich dystansach.

Warto nadmienić, że podczas inauguracji obowiązki chorążego pocztu sztandarowego pełnił Daniel Adamiec, utytułowany bokser kieleckiego klubu RUSHH, który jest obecnie studentem III roku studiów licencjackich na kierunku wychowanie fizyczne.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Chór Kameralny „Fermata" pod dyrekcją dr hab. Ewy Robak. Na zakończenie dodatkowych wrażeń i wspaniałych emocji dostarczył natomiast koncert w wykonaniu Świętokrzyskiego Kwintetu Blaszanego.