PRACOWNICY WSZECHNICY NA UNIVERSITY OF SHUMEN

Ostatnia aktualizacja 22 maja 2016 r.

W dniach 16-20 maja 2016 r. dr Renata Kowalmgr Wiesława Barcicka, pracownice Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego naszej uczelni, uczestniczyły w wymianie nauczycieli akademickich w ramach Programu Erasmus+. Panie odwiedziły University of Shumen Episkop Konstantin Preslavski w Bułgarii.

W czasie wizyty Panie wygłosiły wykłady dla studentów oraz pracowników Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu w Shumen. Dr R. Kowal omawiała zagadnienia związane z wolontariatem.

Kolejny wykład dotyczył zjawiska przemocy w rodzinie w Polsce. Mgr W. Barcicka przedstawiła natomiast rozważania na temat „Rola muzyki w rozwoju psychomotorycznym dzieci według teorii E.E. Gordona”. Mgr W. Barcicka przeprowadziła też niezwykle atrakcyjne warsztaty ze studentami wychowania fizycznego. Zajęcia pod hasłem „Tańce integracyjne” poprowadzone zostały przed szeroką publicznością. Wśród widzów byli również przedstawiciele władz uniwersyteckich. Występ studentów przeprowadzony przez mgr W. Barcicką stanowił część uroczystości związanych z obchodami 45-lecia katedr na Uniwersytecie w Shumen.

Dodatkowo obie Panie wzięły udział w wystawie prac wykonanych przez studentów. Szczególnie urzekła je galeria prezentowanej twórczości malarskiej. Uczestniczyły też w hospitacji zajęć muzycznych z osobami niewidzącymi, a także zapoznały się z rozwiązaniami dydaktycznymi stosowanymi w pracy ze studentami w ramach seminariów dyplomowych.

Panie zaprezentowały studentom i pracownikom bułgarskiej uczelni rys historyczny, działalność oraz ofertę edukacyjną Wszechnicy Świętokrzyskiej.

W czasie wolnym od zajęć na uczelni Panie zwiedzały najpiękniejsze zakątki ShumenVarny.