Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 we Wszechnicy Świętokrzyskiej

Dodano: 5.10.2015 r.

3 października br. o godz. 10.30 w Auli Wszechnicy Świętokrzyskiej odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego. Jest to już dwudziesty drugi rok działalności naszej Uczelni. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym „Gaude Mater” w wykonaniu Chóru Kameralnego „Fermata" pod dyrekcją dr Ewy Robak.

Podczas inauguracji studenci, którzy w ubiegłym roku akademickim uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce wykazali się szczególnymi osiągnięciami naukowymi lub mieli udział w życiu społecznym Uczelni uhonorowani zostali Stypendiami Specjalnymi Rektora „Primus inter pares”. W tym roku stypendia otrzymały aż 23 osoby.

W dalszej części uroczystości Jego Magnificencja Rektor dokonał uroczystej immatrykulacji studentów I roku, którzy rozpoczynają naukę w naszej Alma Mater.

W bieżącym roku autorem wykładu inauguracyjnego na temat „Spotkanie dwóch powołań, czyli tajemnica przenikania religii i sztuki w osobowości Jana Pawła II” był Rektor Uczelni prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk. Treść wykładu odczytała dr Katarzyna Palka – Dziekan Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego. Refleksje Prof. M. Adamczyka na temat współistnienia dwóch wielkich wartości, jakimi są religia i sztuka, w osobowości i twórczości Wielkiego Papieża – Polaka, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Dodatkowych wrażeń i wspaniałych emocji dostarczył odbiorcom występ Chóru „Fermata”, który – zgodnie z pomysłem Autora wykładu – w przejmujący sposób wykonał papieską „Barkę, czym dał wspaniałą ilustrację muzyczną dla prezentowanych rozważań.

Na zakończenie uroczystości goście wysłuchali koncertu w wykonaniu kwartetu „ALL ANTICO”.

Informacja o inauguracji ukazała się na stronie Starostwa Powiatowego w Kielcach.
zobacz