Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

30.09.2013 r. – obrony prac magisterskich Katarzyny Solus-Miśkowicz i Kingi KubickiejKatarzyna Solus-Miśkowicz, zawodniczka Cyklo-DEK Meble Kielce, reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną we Wszechnicy Świętokrzyskiej, kontynuowała naukę na studiach II stopnia na kierunku turystyka i rekreacja. W piątek, 27 września br. obroniła pracę magisterską, której promotorem był dr Rafał Pawłowski.

Z kolei Kinga Kubicka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski oraz pucharów Europy i świata w judo, była zawodniczka Żaka Kielce, a obecnie Floty Gdynia, podobnie jak Katarzyna Solus-Miśkowicz, ukończyła studia licencjackie na kierunku wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną, natomiast naukę kontynuowała następnie na kierunku pedagogika ze specjalnością resocjalizacja i profilaktyka społeczna, prowadzonym na Wydziale Humanistyczno-Pedagogicznym WŚ. W poniedziałek, 30 września, obroniła pracę magisterską, napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Jolanty Dzieniakowskiej.

Obie zawodniczki, a jednocześnie studentki kieleckiej uczelni, są niezbitym dowodem, że uprawianie sportu wyczynowego na wysokim poziomie można pogodzić z nauką. Zarówno Solus-Miśkowicz, jak i Kubicka, studiują jeszcze we Wszechnicy Świętokrzyskiej na studiach magisterskich w zakresie wychowania fizycznego.
Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: