Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

10-12.05.2013 r. - świetny występ studentów Wszechnicy na Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim


Sześć medali: cztery złote i dwa srebrne, zdobyli studenci naszej uczelni podczas AMP w kolarstwie górskim w Jeleniej Górze. Sześć medali wywalczyło troje zawodników Wszechnicy. Złoto, zarówno w wyścigu indywidualnym, jak i ze startu wspólnego, zdobyli, studiujący aktualnie na I roku studiów magisterskich na kierunku „wychowanie fizyczne”, Marek Konwa (uczestnik igrzysk olimpijskich w Londynie) oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz. Dwa srebrne medale wywalczyła Marta Turoboś (I rok, studia licencjackie, kierunek „wychowanie fizyczne”).

W reprezentacji Wszechnicy Świętokrzyskiej, oprócz medalistów, znajdowali się również: Piotr Sztobryn, Kamil Gwiazda, Maciej Stanowicz – bardziej znani jako kolarze szosowi. Najlepiej z nich zaprezentował się Piotr, który był 33, tak w czasówce, jak i ze startu wspólnego.

Podobnie jak w latach ubiegłych, opiekunami kolarzy byli Robert i Marek Dutkiewiczowie.
W imprezie startowało około 300 studentek oraz studentów z uczelni wszystkich typów. Zawody odbywały się na bardzo trudnej trasie wytyczonej przez Maję Włoszczowską, na której rozgrywane są również zawody „Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race”. Trasa ta będzie również areną przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w MTB Cross Country.
Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: