Socjoterapia i terapia zaburzeń w zachowaniu

Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na te studia podyplomowe, na rok akademicki 2019/2020.

Oferta kierowana do absolwentów studiów wyższych I i II stopnia posiadających przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów I lub II stopnia na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu kwalifikacyjnego lub studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego).

Studia zapewniają przygotowanie do diagnozowania niedostosowania społecznego oraz do prowadzenia zajęć profilaktycznych i socjoterapeutycznych z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi z tzw. „grup ryzyka”.

Absolwenci studiów zdobędą umiejętności wychowawcze oraz terapeutyczne z zakresu socjoterapii, wczesnej profilaktyki problemów dzieci i młodzieży (w tym również z zakresu profilaktyki uzależnień) oraz umiejętności potrzebne do podjęcia pracy z osobami z diagnozą zaburzeń emocjonalnych i zaburzeń zachowania.

Po zakończonym cyklu kształcenia słuchacze uzyskują kwalifikacje do zajmowania stanowiska socjoterapeuty w placówkach o charakterze opiekuńczo-wychowawczym, socjoterapeutycznym, resocjalizacyjnym, terapeutycznym oraz do prowadzenia zajęć w szkołach z dziećmi i młodzieżą przejawiającymi trudności wychowawcze.

3 semestry (480 godz., w tym 90 godz. praktyki zawodowej). Słuchacz może uzyskać zaliczenie praktyki, o ile jest zatrudniony na stanowisku zgodnym z zakresem merytorycznym studiów podyplomowych.