Kierunek:
Specjalność:
Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na specjalność, Interwencja kryzysowa na rok akademicki 2021/2022.
Forma: niestacjonarne; Profil: praktyczny
Specjalność: nienauczycielska
Oferta adresowana jest do absolwentów studiów I stopnia wszystkich kierunków. Osoby nieposia-dające przygotowania pedagogicznego, równolegle z realizacją zajęć objętych programem studiów, dodatkowo zaliczają moduł pedagogiczny.
Przyjęcia bez egzaminu (decyduje kolejność złożenia kompletu wymaganych dokumentów).
Absolwent studiów II stopnia na kierunku PEDAGOGIKA dysponuje pogłębioną i rozszerzoną wiedzą pedagogiczną, historyczno-filozoficzną, społeczno-kulturową i psychologiczną, stanowiącą podstawę działalności praktycznej w zakresie kształcenia, wychowania i rozwoju człowieka, umożliwiającą elastyczne dostosowanie się do potrzeb rynku pracy.
Uzyskuje kwalifikacje drugiego stopnia, potwierdzone dyplomem magistra, w zakresie wybranej specjalności studiów, pozwalające na podjęcie pracy zgodnej z posiadanymi kompetencjami.
Studia mają na celu przygotowanie specjalistów do pracy z osobami posiadającymi problemy adaptacyjne, nieradzącymi sobie z wymaganiami współczesnego życia społecznego oraz osobami, które znalazły się w sytuacji kryzysowej.
Absolwent tej specjalności posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do stosowania metod poradnictwa i interwencji kryzysowej w pracy indywidualnej oraz grupowej na rzecz osób i rodzin w kryzysie, jak również na rzecz społeczności lokalnej. Nabywa również umiejętności potrzebne do udzielania pomocy psychologicznej, prawnej i&nb organizacyjnej. Potrafi też dokonywać trafnej diagnozy potrzeb w odniesieniu do młodzieży i dorosłych z wyłączeniem osób wymagających pomocy psychiatrycznej.
Absolwent jest przygotowany do pracy: w ośrodkach interwencji kryzysowej, centrach integracji społecznej, schroniskach dla ofiar przemocy w rodzinie, domach samotnej matki, policji, poradniach dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych. Może też znaleźć zatrudnienie w „telefonie zaufania”, organizacjach pozarządowych i instytucjach zajmującymi się problemami socjalnymi mieszkańców lub patologii społecznej.
Rekrutacja na danym kierunku studiów może zostać przedłużona w przypadku niewypełnienia limitu miejsc.
Warunkiem uruchomienia studiów na danym kierunku i specjalności jest zgłoszenie się minimum 25 kandydatów.
Zajęcia odbywają się w wyznaczonych terminach, przez trzy dni: piątek, sobota, niedziela.
Przed złożeniem dokumentów kandydaci na studia II stopnia niestacjonarne wnoszą opłatę rekrutacyjną w wysokości 85 zł na indywidualny rachunek bankowy, wskazany w czasie rejestracji elektronicznej.