Studium: Światło w ciemności i zaczyn życia embrionalnego człowieka

Ostatnia aktualizacja 22 kwietnia 2022 r.

22 kwietnia br. w siedzibie Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach odbyło się otwarcie wystawy pn. Studium: Światło w ciemności i zaczyn życia embrionalnego człowieka. Autorem projektu jest rektor naszej uczelni prof. dr hab. Mieczysław Adamczyk.

Koncepcja studium porusza ważny temat konieczności ochrony życia ludzkiego już od momentu poczęcia w aspekcie filozoficznym, humanistycznym i egzystencjalnym.

Odchodzenie od transcendentnej wizji człowieka i przekonanie, że tylko człowiek, jego wolność i wolny wybór są prawem do regulowania i kierowania człowiekiem we wszystkich sferach życia, łącznie z prawem do aborcji, a więc zabijania bezbronnego zaczynu życia człowieka, nawet wtedy, gdy Ono jeszcze jest w stadium embrionalnym. – mówił w czasie swego wystąpienia Autor, podkreślając jednocześnie potrzebę dialogu społecznego.

W spotkaniu wzięli udział obecni i emerytowani pracownicy Wszechnicy Świętokrzyskiej, wśród których znaleźli się wybitni specjaliści w dziedzinie antropologii, genetyki, filozofii, psychologii i pedagogiki. Gościem honorowym był Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

Prezentowana ekspozycja jest wystawą stałą. Można ją zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia uczelni. Zwiedzających Autor zachęca do podzielenia się swoimi refleksjami i przemyśleniami w formie wpisu do „Księgi wzbogaconej interpretacji zamysłu” towarzyszącej Studium.

Czytaj: Przemówienie Rektora wygłoszone w czasie otwarcia wystawy

Zobacz: STUDIUM