PRZYJACIELE SPOTYKAJĄ SIĘ NA BOISKACH!
RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI!

Ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2016 r.

Różowa karteczka życia Różowa karteczka

2 czerwca 2016 r. nasza Uczelnia aktywnie uczestniczyła w akcji Wyjdź na boisko, dołącz do kampanii profilaktyki raka piersi, zorganizowanej przez Fundację Piłka jest Piękna. W tym czasie na boiskach w całej Polsce rozegrane zostały mecze i turnieje piłkarskie.

Studenci Wydziału Wychowania Fizycznego i Turystyki bardzo chętnie rozegrali mecz, a następnie, pokazując Różowe Kartki Życia, promowali profilaktykę raka piersi. W ten sposób zachęcali mamy, babcie, żony, siostry, córki, przyjaciółki i znajome do regularnych badań piersi, przypominając, że wczesne wykrywanie raka piersi ratuje życie ponad 10 000 Polek rocznie!

„Dni Przyjaciół Piłki Nożnej” to ogólnopolski event społeczno-sportowy organizowany przez Przyjaciół Piłki Nożnej. Jego uczestnicy wspierają istotne społecznie inicjatywy związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, bezpieczeństwem i edukacją. W tym roku, z Dniami Przyjaciół Piłki Nożnej, połączona jest akcja społeczna pod hasłem „Razem wygrywamy z rakiem piersi – Pokażmy rakowi piersi Różową Kartkę Życia”, organizowana wspólnie z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”.

Zobacz funpage kampanii