Szkolenie oraz warsztaty praktyczne „Fotokomórki w ocenie i treningu”

Ostatnia aktualizacja 8 maja 2016 r.

Fusion Sport Smartspeed - system do treningu i oceny szybkości oraz reakcji zawodników

W minioną sobotę, 7 maja br., odbyło się kolejne szkolenie dla studentów wychowania fizycznego, zorganizowane wspólnie przez Wydział Wychowania Fizycznego i Turystyki oraz firmę Technomex. Szkolenie tradycyjnie połączone było z warsztatami praktycznymi.

Uczestników szkolenia powitał dziekan Wydziału prof. dr hab. Janusz Zdebski. Zajęcia w ramach szkolenia poprowadził natomiast Piotr Czapla, specjalista ds. badawczo-rozwojowych Technomex Sp. z o.o. z Gliwic.

W pierwszej części spotkania przedstawił on prezentację na temat systemu fotokomórek reaktywnych SMART SPEED. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany system do pomiarów, diagnostyki i treningu zawodników na świecie, który pozwala na właściwą ocenę szybkości, zwinności, mocy i wytrzymałości w praktycznie każdej dyscyplinie sportowej.

Po części teoretycznej prowadzący zaprosił uczestników szkolenia do udziału w warsztatach praktycznych, podczas których studenci wykonywali ćwiczenia, mające na celu trening reakcji oraz rywalizowali ze sobą podczas treningu szybkości. Zajęcia te odbyły się na boisku obok uczelni.