PRACOWNICY WSZECHNICY Z WIZYTĄ W RUMUNII

Ostatnia aktualizacja 29 kwietnia 2016 r.

W dniach 18-24 kwietnia 2016 r. pracownicy Wszechnicy Świętokrzyskiej: psycholog sportu dr Kamil Wódka oraz główny specjalista ds. wychowania fizycznego, sportu i turystyki mgr Marek Dutkiewicz, w ramach Programu Erasmus+ odwiedzili zaprzyjaźnioną uczelnię "1 Decembrie 1918" University of Alba Iulia w Rumunii.

W czasie pobytu pracownicy Wszechnicy zostali zaproszeni do udziału w odbywających się w tym czasie na uczelni partnerskiej Międzynarodowych Warsztatach Badawczych w zakresie szkolnictwa wyższego pn. "The 3rd Exploratory Workshop".

Prócz tego dr Kamil Wódka wygłosił dla studentów Uniwersytetu wykłady w języku angielskim z zakresu psychologii sportu. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem, ponieważ zajęcia z psychologiem sportu odbyły się na tej uczelni po raz pierwszy. W czasie prelekcji dr Kamil Wódka opierał się na własnych doświadczeniach z pracy ze sportowcami najwyższej klasy. W czasie wykładu opowiedział np. o swojej współpracy jako psychologa sportu z zawodniczkami ekstraklasy piłki ręcznej "Selgrosu Lublin". Wśród słuchaczy, prócz studentów, było również wielu pracowników Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu.

Mgr Marek Dutkiewicz dokonał natomiast prezentacji Wszechnicy Świętokrzyskiej podczas spotkania ze studentami, opowiedział o działalności naszej uczelni, a przede wszystkim o ofercie edukacyjnej, zachęcając jednocześnie do skorzystania z możliwości, jakie daje Program Erasmus+ i przyjazdu do Kielc na studia. Prócz tego mgr M.  Dutkiewicz zapoznał się z działalnością Studium Wychowania Fizycznego i Sportu od strony organizacyjnej i administracyjnej, wymienił doświadczenia z pracownikami Uniwersytetu zajmującymi się zagadnieniami sportu i wychowania fizycznego, miał też okazję obserwować zajęcia treningowe z koszykówki.

Czas wolny od zajęć na uczelni panowie poświęcili na zwiedzanie miasta i najbliższej okolicy.