Warsztaty praktyczne nt. Stabilizacja centralna z elementami oddychania

Ostatnia aktualizacja 5 marca 2016 r.

5 marca 2016 r. Koło Naukowe Młodych Fizjoterapeutów „ANTHROPOS” zorganizowało kolejne warsztaty praktyczne dla studentów fizjoterapii i wychowania fizycznego. Zajęcia poprowadził Łukasz Oleksy, instruktor firmy szkoleniowej Functional Movement Polska, który omówił podstawowe zagadnienia, dotyczące stabilizacji centralnej, a następnie nadzorował prawidłowe wykonywanie przez studentów ćwiczeń, mających na celu naukę oceny stabilności tułowia, aktywacji mięśni głębokich oraz odruchowej stabilizacji. Program warsztatów obejmował również relację oddychanie – stabilność, ocenę toru oddechowego oraz reedukację oddechu i budowanie stabilności tułowia.

Dzięki warsztatom, organizowanym cyklicznie na Wydziale Wychowania Fizycznego i Turystyki, studenci mogą uzupełnić i poszerzyć posiadaną wiedzę akademicką, ale przede wszystkim nabyć praktyczną umiejętność wykonywania określonych ćwiczeń. Każdorazowo otrzymują też certyfikaty uczestnictwa.