PRACOWNICY WSZECHNICY Z WIZYTĄ NA UNIWERSYTECIE W HUELVIE

Ostatnia aktualizacja 18 maja 2014 r.

W dniach 12-16 maja 2014 pracownicy naszej uczelni, dr Katarzyna Palka, Dziekan Wydziału Humanistyczno-Pedagogicznego oraz mgr Katarzyna Wesołowska, zajmująca się organizacją kształcenia ustawicznego we Wszechnicy, odwiedziły Uniwersytet w Huelvie w Hiszpanii.

Wyjazd zorganizowany został w ramach programu Erasmus. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie prowadzonych kierunków studiów, a także form doskonalących (szkoleń, kursów) oraz studiów podyplomowych.

W trakcie pobytu na uniwersytecie obie Panie uczestniczyły w spotkaniach z nauczycielami akademickimi, pracownikami biura Erasmus oraz studentami. Dr Katarzyna Palka wygłosiła wykłady na temat kultury polskiej oraz edukacji międzykulturowej w naszym kraju. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem studentów, którzy chętnie zadawali pytania i uczestniczyli w dyskusji. W zajęciach udział wzięli między innymi słuchacze z wielu krajów europejskich, tj. Belgia, Bułgaria, Czechy, Słowenia, Francja, Turcja i Polska, realizujący studia w Huelvie w ramach programu Erasmus.