Menu rekrutacji:
Studia I stopnia
Kierunek: Pedagogika
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z nauczaniem języka angielskiego
Pedagogika resocjalizacyjna i sądowa
Doradztwo zawodowe i coaching rozwojowy
Kierunek: Filologia
Filologia angielska – tłumaczeniowa
Filologia angielska – nauczycielska
Kierunek:
Wychowanie Fizyczne
Kierunek: Fizjoterapia
Fizjoterapia
Studia II stopnia
Kierunek: Pedagogika
Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna
Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne
Resocjalizacja i profilaktyka społeczna
Interwencja kryzysowa
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
Kierunek:
Wychowanie Fizyczne
Specjalność nauczycielska
Rekreacja ruchowa
i turystyka kwalifikowana
Kursy i szkolenia
Rekrutacja 2015/2016
Rekrutacja 2014/2015
Rekrutacja 2013/2014
Rekrutacja 2012/2013
Rekrutacja 2011/2012
Rekrutacja 2010/2011
Rekrutacja 2009/2010
Rekrutacja 2008/2009

Kierunek: PEDAGOGIKA

Specjalność: – doradztwo zawodowe i coaching rozwojowy
studia niestacjonarne

Ostatnia aktualizacja 5 lutego 2015 r.

Uczelnia obecnie nie prowadzi naboru na tym kierunku

Kandydaci: osoby posiadające świadectwo dojrzałości.

Charakterystyka studiów:

Absolwent tej specjalności posiada kompetencje niezbędne do realizowania działań w zakresie doradztwa i poradnictwa zawodowego, jest przygotowany do pracy z użyciem najnowszych technik oddziaływań wychowawczych w zakresie coachingu, do diagnozy i wdrażania efektywnych form wsparcie osób w trudnych sytuacjach życiowych, grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Program studiów zapewnia zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu: warsztatu pracy doradcy zawodowego i coacha, doradztwa i poradnictwa zawodowego, psychologicznych podstaw coachingu, rozwoju zawodowego człowieka, pracy z różnymi grupami klientów, treningu interpersonalnego. Coaching służy rozwijaniu kluczowych kompetencji we wspieraniu rozwoju zawodowego klientów (zapobieganie utracie pracy, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, wydobywanie potencjału, wsparcie podczas procesu poszukiwania pracy i po zatrudnieniu). Studia przygotowują do podjęcia pracy w charakterze doradcy zawodowego, doradcy pracy, specjalisty ds. rekrutacji, specjalisty do spraw szkolenia i rozwoju zawodowego. Pozwalają na podjęcie zatrudnienia między innymi w: urzędach pracy, szkołach i placówkach oświatowych (jako szkolny doradca zawodowy lub pedagog-doradca zawodowy), poradniach psychologiczno-pedagogicznych, poradniach zawodowych, klubach integracji społecznej, centrach integracji społecznej, zakładach pracy (jako specjalista do spraw pracowniczych), ośrodkach diagnostyczno-konsultacyjnych, w instytucjach prowadzących szkolenia, warsztaty i sesje coachingowe, ośrodkach pomocy społecznej, ośrodkach szkolno-wychowawczych, kuratorskich ośrodkach pracy z młodzieżą, zakładach poprawczych, zakładach karnych, w dziale HR przedsiębiorstw, ośrodkach doradztwa zawodowego, komórkach socjalnych i pracowniczych przedsiębiorstw, a także w organizacjach pozarządowych realizujących programy i projekty pomocowe wobec grup zagrożonych.

Obowiązkowa rejestracja elektroniczna: www.rekrutacja.ws.edu.pl

Wymagane dokumenty:
  • ankieta osobowa na obowiązującym druku, dostępnym na stronie internetowej po rejestracji elektronicznej lub w siedzibie uczelni,
  • kopia świadectwa dojrzałości „nowej matury” lub „starej matury” bądź poświadczona przez uczelnię kopia dyplomu IB (International Baccalaureate) matury międzynarodowej (oryginał dokumentu do wglądu),
  • zaświadczenie lekarskie o wykonanych badaniach profilaktycznych, wydane przez lekarza medycyny pracy na podstawie skierowania z uczelni, określającego czynniki szkodliwe, uciążliwe lub niebezpieczne dla zdrowia, występujące w miejscu odbywania studiów oraz o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki we Wszechnicy Świętokrzyskiej (dotyczy kandydatów na kierunki wychowanie fizyczne oraz fizjoterapia),
  • 2 fotografie (zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych),
  • kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu, potwierdzającego tożsamość kandydata na studia w przypadku kandydatów będących cudzoziemcami (oryginały dokumentów do wglądu).

Osoby przyjęte na studia podpisują z uczelnią umowę o świadczeniu usług edukacyjnych.

Termin składania dokumentów: do 18 września 2015 r.
Rekrutacja na danym kierunku studiów może zostać przedłużona w przypadku niewypełnienia limitu miejsc.

Warunkiem uruchomienia studiów na danym kierunku i specjalności jest zgłoszenie się minimum 25 kandydatów.

Zjazdy studiów niestacjonarnych: zajęcia odbywają się w wyznaczonych terminach, przez trzy dni: piątek, sobota, niedziela.

Opłaty:
Kandydaci na studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne wnoszą opłatę rekrutacyjną i wpisowe na indywidualny rachunek bankowy przyporządkowany w czasie rejestracji elektronicznej. Wysokość opłaty uzależniona jest od terminu złożenia dokumentów:
  • do 31 lipca 2015 roku włącznie:
    • wpisowe – 100,00 zł
    • opłata rekrutacyjna – 85,00 zł
  • po 31 lipca 2015 roku:
    • wpisowe – 200,00 zł
    • opłata rekrutacyjna – 85,00 zł

Wycofanie przez kandydata dokumentów rekrutacyjnych nie upoważnia do roszczeń o zwrot wniesionej opłaty.

Czesne:

• studia niestacjonarne – 3200 zł / I rok akad. (4 raty po 800 zł)

Terminy płatności kolejnych rat czesnego:

• I rata – do 5 września
  • II rata – do 5 listopada
  • III rata – do 5 lutego
  • IV rata – do 5 maja

Miejsce składania dokumentów:

Punkt rekrutacyjny
pawilon B, pok. 1
tel. 41 331 12 44 wew. 132

Punkt rekrutacyjny czynny:
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00
oraz w soboty w godz. 10.00-14.00.

fax 41 331 12 44 wew. 222