Rekrutacja na rok akademicki 2021/2022

Kursy i szkolenia

Kurs dokształcający:
Odnowa somatyczna z elementami manualnego drenażu limfatycznego i rehabilitacji ruchowej

Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na ten kurs,
na rok akademicki 2021/2022.

Kandydaci:

Kurs kierowany jest w głównej mierze do studentów oraz absolwentów takich kierunków studiów wyższych, jak: fizjoterapia, wychowanie fizyczne, pielęgniarstwo, jak również ratownictwo medyczne.

Charakterystyka kursu:

Celem proponowanego kursu dokształcającego jest przedstawienie metod masażu i drenażu limfatycznego w zabiegach kompleksowej fizjoterapii z uwzględnieniem współczesnych metod mechanicznego odprowadzania zastoju limfatycznego.

Kurs pozwala na uzyskanie umiejętności właściwego doboru form masażu leczniczego i manualnego drenażu limfatycznego stosowanych w zależności od występujących u danego pacjenta symptomów zapalnych.

Po ukończeniu kursu jego uczestnik potrafi we właściwy sposób stosować chwyty terapeutyczne masażu leczniczego i drenażu limfatycznego dokonuje prawidłowej oceny stanu pacjenta, jak również kontroluje przebieg i wyniki rehabilitacji ruchowej.

Potrafi też we właściwy sposób prowadzić niezbędną dokumentację medyczną.

Otrzymywany dokument:

Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia kursu dokształcającego.

Centrum Kształcenia Ustawicznego

Pawilon B, pokój 08
poniedziałek – piątek w godz. 8.00-14.30
+48 41 331 12 44   w. 138

Z okolic dworca PKP i PKS można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – linie nr: 34, 46, 114.